17. dubna 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek, Zdeněk Dolíhal

Vyškov obstál s Prostějovem, nezaskočilo jej ani vyloučení

Spokojenost s výsledkem panuje na straně MFK Vyškov. Hanácké derby venku s Prostějovem, které nabídlo 23. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, zvládl 1:0 i přes červenou kartu pro kapitána Štěpánka. Jihomoravané tak uspěli podruhé za sebou a nadále stíhají Duklu Praha na vedoucí příčce soutěže.
23. kolo F:NL 2023/24, 17. 4. 2024 16:30

1.SK Prostějov

0:1

(0:0)

MFK Vyškov

1.SK Prostějov: Mucha – Látal (84. Zapletal), Štěrba (72. Slaměna), Bednár, Harušťák – Habusta (72. Matocha) – Bartolomeu, Jaroň (59. Abdoulkarim), Koudelka (C), Matoušek – Malec.

MFK Vyškov: Borek – Aberkane (84. Němeček), Straalman, Sylla, Ilko – Mafwenta, Štěpánek (C), Eneme (84. Lahodný) – Diallo (69. Svoboda), Fomba (90. Delferriere) – Krollis (84. Bayo).

Branka: 48. Sylla.

ŽK: 56. Malec, 60. Matoušek – 28. Sylla.

ČK: 42. Štěpánek

Rozhodčí: Černý – Podaný, Dohnálek.

Jak avizoval trenér Kameník již po sobotní výhře nad Chrudimí, MFK sáhl k několika změnám v sestavě. Do základní jedenáctky tak nakoukli třeba Sylla, Diallo nebo Ilko. A zdálo se, že hosté jsou vepředu o něco jistější a chtějí se střelecky prosadit. Možnost měl Issa Fomba ve 12. minutě, nicméně jeho rána doprostřed brány se nestala pro gólmana větší prověrkou.

Zajímavější divočina začala těsně před finišem půlhodiny hry. Nejdříve se prezentoval zákrokem brankář Borek proti hlavičkujícímu Koudelkovi, načež po Krollisově šikovném přiťuknutí pálil Diallo jen do pozorného bloku. Nejzásadnější moment však přišel až ve 42. minutě, kdy se faulu na červenou kartu dopustil kapitán Filip Štěpánek. Tím pro něj duel skončil a Vyškov vyhlížel dost náročnou druhou půli.

Naprosto klíčovým se stal pro hosty výborný vstup do další fáze utkání. Přestože se MFK vypořádával s početní nevýhodou, ve vápně se zničehonic po několika odrazech míče dostal do palebné pozice Abdoulaye Sylla – a ten byl střelecky úspěšný. Jeho pokus se ocitl v síti a přinesl Vyškovu tolik potřebný náskok.

Prostějov se ovšem ještě mohl vrátit do hry. V 63. minutě byl velmi blízko, když po rohovém kopu zaduněla tyč Borkovy brány. Později se nabízela střela hlavou Bednárovi, ze solidního místa ji nasměroval o kus nad. Poslední desetiminutovka následně dovolila MFK prostřídat a pohlídat si zbývající pasáž zápasu, čímž se zrodila výhra hostů 1:0.

Vyškov podruhé za sebou slavil nejtěsnější úspěch, z toho poprvé na jaře venku. Jeho momentální ztráta na vedoucí Duklu Praha činí dva body, kterou se pokusí Kameníkovi svěřenci smazat už v sobotu 20. dubna doma. Do Drnovic přijede k třaskavému derby Zbrojovka Brno – lístky na dlouho očekávaný souboj nakupujte ve zvýhodněném online předprodeji ZDE.